KASTAMONU HANÖNÜ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERİMİZE ÖZEL EĞİTİM SEMİNERİ

İlçemizde görev yapan tüm öğretmenlerimize Özel Eğitim Hizmetleri İl Eğitim görevlisi Kadir Kesgin tarafından Özel Eğitim Semineri verildi.
ÖĞRETMENLERİMİZE ÖZEL EĞİTİM SEMİNERİ

Müdürlüğümüz Konferans Salonu’nda Özel Eğitim Hizmetleri İl Eğitim görevlisi Kadir Kesgin tarafından verilen Özel Eğitim Seminerine 45 öğretmen ile idareciler katıldı. Seminerde Eğitim hakkı,yasal düzenlemeler,Evrens el Tasarım ilkeleri, Bütünleşmenin ilkeleri, yararları, uygulama örnekleri, Eğitsel değerlendirme ve tanımlama, Öğrencilerin özellikleri, Bireyselleştirilmiş eğitim programları, Destek eğitim, Özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için geçiş süreci, Aile ile etkileşim ve işbirliği, diğer kurum ve kuruluşlar ile işbirliği konuları hakkında bilgiler veren İl Eğitim görevlisi Kadir Kesgin, ülkemiz nüfusunun yüzde 12´sinin özel eğitime muhtaç bireylerden oluştuğunu, bunun azımsanmayacak bir rakam olduğunu söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Demirkıran, seminerde önemli konuların işlendiğini belirtirken, Bu eğitimimizin amacı, özel eğitim alan öğrencilerimizin, yani kaynaştırma öğrencilerimizin, özel eğitim ile ilgili okullarda karşılaştıkları sorunları daha iyi anlayabilmek, onlara daha kolay çözümler üretebilmek için sınıf öğretmenlerimizi, okul müdürlerimizi ve müdür yardımcılarımızı özel eğitim konusunda bilgilendirmek olduğunu söyledi.          

Hanönü Mahallesi Ali Sakallı Caddesi No 24 Kat2 37450 Hanönü / Kastamonu - 0 366 497 51 89

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.