KASTAMONU HANÖNÜ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşının Kabulü

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü İlçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.
İstiklal Marşının Kabulü

İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün 96. Yıldönümü ilçemiz Şehit Faruk Karagöz Yatılı Bölge Ortaokulunda düzenlenen törenle kutlandı. Programa; ilçemiz Kaymakamı Mustafa Hamit KIYICI, Garnizon Komutanı Harun TUNCAY, İlçe Belediye Başkanı Serkan UÇAR, İlçe Emniyet Amir V. Fatih SOYALP, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan DEMİRKIRAN, daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Türkçe Öğretmeni Kıvanç ATMACA´nın günün anlam ve önemini belirten konuşması, İstiklal Marşının ortaokul öğrencilerimiz tarafından koro halinde okunması, İstiklal Marşı ile ilgili şiirlerin okunması, Mehmet Akif ERSOY´un hayatı, anıları ve istiklal marşının yazılış öyküsü hakkında bilgilendirme yapılması ve Mehmet Akif ERSOY´u Anma Günü içerikli Sinevizyon gösterisi ile devam etti.

Program, ilçemiz Kaymakamı Mustafa Hamit KIYICI ve protokol üyeleri tarafından İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla ilçe genelinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile sona erdi.

Hanönü Mahallesi Ali Sakallı Caddesi No 24 Kat2 37450 Hanönü / Kastamonu - 0 366 497 51 89

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.