KASTAMONU HANÖNÜ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE MADDE BAĞIMLILIĞI ANLATILDI

Hanönü Toplum Sağlığı Merkezi tarafından öğrencilere "Sağlığa Zararlı Alışkanlıklar ve Madde Bağımlılığı" konuları anlatıldı.
İLÇEMİZDE MADDE BAĞIMLILIĞI ANLATILDI

İlçemiz Şehit Faruk Karagöz Yatılı Bölge Ortaokulu´nda düzenlenen etkinliğe, Hanönü Toplum Sağlığı Merkezi doktorları Gökhan Ercan, Fatih Yılmaz, Yeşim Siparış, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Siparış, insan sağlığının önemine dikkat çekerek, sağlığa zararlı alışkanlıklar ve madde bağımlılığı konularında bilgi verdi. Sağlığa zararlı alışkanlıklardan en yaygın olanlarının sigara, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olduğunu dile getiren Siparış, "Bağımlılık aslında bir hastalıktır ve gerekli tıbbi yardımla tedavi edilebilir. Bağımlılık ruhsal, bedensel, sosyal ve ekonomik yönden kişiye, çevresine ve topluma büyük zararlar vermektedir. Türkiye´nin geleceği olan gençlerimizin sigara, alkol, uyuşturucu ve diğer sağlığa zararlı alışkanlıklardan uzak durmaları için ailelere, öğretmenlere ve sağlık çalışanlarına büyük bir görev düşmektedir. Unutmayın ki bağımlılık bir hastalıktır ve gerekli yardımla tedavi edilebilir. Bağımlı olmayın, özgür olun." diye konuştu.

Hanönü Mahallesi Ali Sakallı Caddesi No 24 Kat2 37450 Hanönü / Kastamonu - 0 366 497 51 89

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.