KASTAMONU HANÖNÜ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

II. HANÖNÜ ÇALIŞTAYI

İlçemizde ´Hanönü Geleceğini Konuşuyor´ konulu II. Hanönü Çalıştayı düzenlendi.
II. HANÖNÜ ÇALIŞTAYI

Hanönü Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığınca organize edilen "Hanönü Geleceğini Konuşuyor" konulu çalıştayda konuşan Kaymakam İbrahim Şenkon, amaçlarının ilçenin gelecek yıllardaki gelişimine yön verecek planlı ve sürdürülebilir kalkınmasını sağlayacak alanların tespit edilmesi ve bu yöndeki fikirlerin geliştirilmesi olduğunu söyledi.

Şenkon, Hanönü´nün büyük maden projeleri, baraj ve karayolu yatırımları gibi dev kamusal hizmetlerle bir değişim içerisine girdiğini belirterek, "Etkilerini hissetmeye başladığımız bu değişimin planlı, kalkınma odaklı, tüm değerlerimizi koruyan yerel kapasiteyi geliştiren, çok yönlü ve sürdürülebilir bir gelişime dönüşebilmesi için henüz yolun başındayız. Atılması gereken adımlar olduğunu düşünüyoruz. Bu amaçla 25 Şubat 2016 tarihinde düzenlediğimiz 1. Hanönü Çalıştayı´nda yerelde kamu, sivil ve özel birlikteliğini sağlamak ve ilçemizin gelişimine yön verecek projeler geliştirme yolunda çok önemli bir adım oluşmuştu. İlçenin şehir planlama, ekonomik, sosyal ve kültürel açılardan planlı büyümesi, Hanönü ilçesi paydaşları arasında sinerji oluşturarak dayanışmanın arttırılması, projeler üretilmesi, ilçe vizyonunun kurgulanması, kentin nüfus değişimine hazırlanması ve Hanönü platformunu oluşturmak istiyoruz." diye konuştu.

11-05-201611-05-201611-05-201611-05-2016

Hanönü Mahallesi Ali Sakallı Caddesi No 24 Kat2 37450 Hanönü / Kastamonu - 0 366 497 51 89

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.