KASTAMONU HANÖNÜ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İÇERİKLER VE KADES UYGULAMASI BAĞLANTI LİNKLERİ

 İÇERİKLER VE KADES UYGULAMASI BAĞLANTI LİNKLERİ

Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadelede farkındalık çalışmalarıyla ilgili detaylı içeriğe https://dopap.icisleri.gov.tr/portal/tr/l/e/9ec01cef-b336-4a5c-aba7-f1f28672dca8/db7c2866-8019-44ff-a4f7-18caa7ce6a41 adresinden ulaşabilirsiniz.

KADES, kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulamadır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış ve acil durumlarda ilk aklınıza gelecek acil müdahale uygulamasıdır.   KADES uygulaması, son yıllarda giderek artan kadına şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek amacıyla geliştirilmiştir. Eşinden veya bir başkasından şiddet gören ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlar, akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda hızlı bir şekilde bu iş için kurulan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi'ne ulaşabiliyorlar.

      Akıllı telefon kullanıcısı bir kadının, Google Play Store ve Apple Store uygulamasından indireceği "Kadın Destek Uygulamasını (KADES)", T.C. Kimlik Numarasını girerek ve sonrasında EGM serverlarından gelen aktivasyon kodu ile aktif hale getirebileceği uygulama ile aile içi ve kadına yönelik şiddet mağduru kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezine ulaşarak, yardım çağrısının yapıldığı olay yerine en yakın ekip veya devriyenin sevk edilerek olaya müdahalesi sağlanacaktır.   

       Uygulamayı aşağıdaki linklere tıklayarak indirebilirsiniz.  

       Apple Telefonlar İçin: https://apps.apple.com/tr/app/kades/id1360309770

       Android Telefonlar İçin: https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.egm.kades

Hanönü Mahallesi Ali Sakallı Caddesi No 24 Kat2 37450 Hanönü / Kastamonu - 0 366 497 51 89

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.