2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı DÖGEP Ekim-Kasım Ayları Toplantısı
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri (DÖGEP) Ekim-Kasım Ayları Toplantısı, Şube Müdür V. Serkan ERTÜRK başkanlığında, İlçemiz okullarında görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin katılımıyla, 26 Ekim 2021 Salı Günü saat 12.10 da Hanönü İmam Hatip Ortaokulu'nda yapıldı.![2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı DÖGEP Ekim-Kasım Ayları Toplantısı](/meb_iys_dosyalar/2021_10/27100857_dogep_toplantY_fotoYrafY.jpg)
Etkinlik kapsamında Hanönü İmam Hatip Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Merve BAŞER, İlçemizdeki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine yönelik; Teknoloji okuryazarlığı konusunda ve web araçlarının öğrencilerimize yönelik nasıl kullanılacağına dair paylaşımlarda bulundu. Ayrıca Kahoot, wrodwall gibi web araçlarının dersin içeriğini zenginleştirdiğini ve bunların nasıl uygulanacağına dair açıklamalarda bulundu.
Pandemi sürecinde öğrencilerde sosyal medya bağımlılığının oluştuğunu, bunun önlenmesi içinde güvenli internet kullanımı hakkında öğrencilerin bilinçlendirilmesi gerektiği konusunda çalışmaların ivedilikle yapılması gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı.